wymiana szybki w iPhonie

Kiedy najlepiej wymienić baterię oraz szybkę w iPhonie?

Graniczna żywotność baterii w telefonie marki Apple wynosi ok. 80%. Poniżej tego pułapu rekomenduje się wymianę baterii, aby telefon działał sprawniej. W przypadku szybki najwięcej osób zgłasza się po wymianę po jej rozbiciu, co nie zawsze jest słuszne. Kiedy należy serwisować telefon Apple? O czym warto pamiętać?

Wymiana baterii w iPhonie

W zależności od danego modelu bateria ulega liniowej eksploatacji z powodu intensywnego eksploatowania urządzenia. Jednak obniżenie jej kondycji jest również  bezpośrednio powiązane z nieprawidłowym korzystaniem z telefonu, co może wynikać głównie z przeładowania. Zostawianie telefonu na całą noc sprawia, że bateria się  znacznie szybciej niszczy. Uśredniając, jedna bateria powinna wytrzymać ok. 600-700 cykli pełnego ładowania, dając 2-3 lata użytkowania. Po tym czasie warto wymienić baterię, aby telefon pozostał sprawny przez następne kilka lat. Należy pamiętać, że wadliwa bateria może bezpośrednio doprowadzić do poważnych usterek. Lepiej wydać mniej za wymianę baterii, aniżeli kilka tysięcy złotych za naprawę uszkodzonego telefonu. Bateria do wymiany może również być nieco wybrzuszona. To ostateczny alarm o konieczności jej wymiany, którego nie można zbagatelizować.

Wymiana szybki w iPhonie

Wyświetlacz najczęściej wymienia się wskutek wystąpienia nagłego wypadku, który spowodował pęknięcie ekranu. Jednak nie jest to regułą, gdyż nawet wskutek codziennego używania, szybka może zostać trwale uszkodzona. Porysowania pogarszają kondycję ekranu dotykowego. Uszkodzona szybka sprawia, że korzystanie z wielu funkcji telefonu jest niemożliwe. Ponadto rozbity czy zarysowany ekran może przyczyniać się dodatkowo do innych usterek. W przypadku telefonów marki Apple istnieje rozgraniczenie określające pułap cenowy, jeśli chodzi o wymianę ekranu. Wymiana szybki będzie tańsza w modelach takich jak iPhone 7 czy iPhone 8, gdyż telefony te zostały wyposażone w tradycyjny prostokątny ekran. iPhone X,  iPhone 11 oraz nowsze generacje posiadają bardziej zaawansowany technologicznie wyświetlacz z załamanymi krawędziami, co dyktuje wyższą cenę wymiany.

W przypadku usterki związanej z telefonem marki Apple warto zgłosić się natychmiast do profesjonalnego serwisu. Nie należy podejmować samodzielnych prób naprawy, gdyż może to wywołać nieodwracalne uszkodzenie telefonu. Wówczas jedynym rozwiązaniem będzie zakup nowego urządzenia. Serwis Apple w Warszawie pomoże usunąć wszelkie usterki, warto zaufać profesjonalistom, którzy specjalizują się w naprawie iPhonów.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *