Ispro.pl - Jak zaopatrzyć profesjonalną serwerownię?

Jak zaopatrzyć profesjonalną serwerownię?

Serwerownia to serce każdego przedsiębiorstwa. Znajdujące się tam urządzenia komputerowe obsługują wszystkie dane firmowej sieci. Żeby sprawnie działała należy odpowiednio ją przygotować, dbając zarówno o bezpieczeństwo znajdującego się tam sprzętu jak i o to, by był na odpowiednim technicznym poziomie w stosunku do powierzonych mu zadań. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się jej pracą, bez niepotrzebnych awarii spowodowanych nieszczęśliwymi przypadkami czy zaniedbaniami.

Niezbędne wyposażenie serwerowni – od czego zacząć?

Urządzając serwerownię należy pamiętać o wielu czynnikach, które zapewnią jej sprawne funkcjonowanie oraz zabezpieczą ją przed nieprzewidzianymi okolicznościami. Należy zdawać sobie sprawę, że serwery działają nieustannie, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Dlatego nie można oszczędzać na tej kwestii, bowiem ich awaria może sparaliżować pracę całej firmy. Oprócz samych serwerów trzeba pamiętać też o akcesoriach składających się na wyposażenie serwerowni. Są to dyski sieciowe i systemy zasilania awaryjnego, systemy klimatyzacji, listwy zasilające, switche oraz okablowanie, a także szafy typu rack i maskownice, które pomagają utrzymać to wszystko w porządku. Jak widać, lista nie jest krótka, jednak skompletowanie pełnego wyposażenia pozwoli na komfortową i bezproblemową pracę serwerów, więc jest to skórka warta wyprawki.

Serwery dedykowane i dlaczego warto na nie postawić?

Wiele mniejszych firm, w ramach oszczędności, woli zdecydować się na zewnętrzne hostowanie danych. Oznacza to, że serwery znajdują się fizycznie gdzieś indziej i są udostępniane na potrzeby wynajmujących miejsce. To rozwiązanie ma jednak parę wad w porównaniu do sprawienia sobie własnych serwerów dedykowanych. Przede wszystkim korzystanie z nich ograniczone jest przez warunki umowy z usługodawcą. W przypadku posiadania własnych serwerów lokalnych, zapewniają one całkowitą swobodę opiekującym się nimi administratorom sieci. Oznacza to bezproblemową konfigurację i dostosowanie ich idealnie pod aktualne zapotrzebowanie firmy. Samemu można decydować o częstotliwości backupu i innych parametrach. Nie bez znaczenia jest też fakt, że posiadając własne serwery możesz powierzyć opiekę nad nimi swoim pracownikom, nad których pracą masz kontrolę, nie zaś anonimom z innej firmy.

Serwery rackowe – organizacja i porządek

W celach organizacji profesjonalnej serwerowni warto postawić na szafy rackowe. Występują one w różnych rozmiarach i wielu opcjach modyfikacji, które pozwalają na dopasowanie ich do każdej powierzchni i warunków. Istnieją serwery rackowe przeznaczone zarówno do użytku wewnętrznego jak i zewnętrznego, wolnostojące oraz podwieszane. Można regulować je i dobrać w sam raz pod metraż swojego pomieszczenia serwerowego. W celu zapoznania się z pełnią ich możliwości, warto odwiedź stronę batna24.com i sprawdzić pełną ofertę akcesoriów przeznaczonych do serwerowni.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *