ISPRO.PL - Cyberbezpieczeństwo kontekście zaciągania pożyczek online

Cyberbezpieczeństwo w kontekście zaciągania pożyczek online

O swoje bezpieczeństwo dbamy na co dzień poprzez zapinanie pasów w samochodzie, wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, instalację alarmu i uważne przechodzenie przez jezdnię. Ale czy wystarczająco dbamy o bezpieczeństwo w świecie wirtualnym?

Czy dokonując przelewów przez Internet, zwracamy uwagę np. na posiadanie przez stronę szyfrowanego połączenia i protokołu SSL? To szczególnie ważne w przypadku wszystkich operacji finansowych, jakich dokonujemy w sieci. Jak zadbać o bezpieczeństwo, kiedy wypełniamy wniosek o pożyczkę online? Przedstawimy kilka sprawdzonych sposobów na to, by pożyczanie przez Internet było bezpieczne.

ISPRO.PL - Cyberbezpieczeństwo kontekście zaciągania pożyczek online

1. Zacznij od swoich finansów

Choć nasz artykuł dotyczy bezpiecznych pożyczek online, to nie sposób nie wspomnieć o tym, że to my odpowiadamy w głównej mierze za ochronę swojego portfela. Zatem zanim przystąpisz do wypełniania wniosku o pożyczkę, zastanów się dwukrotnie, czy dany zakup jest niezbędny. Jeśli odpowiesz sobie twierdząco, warto skupić się na bilansie kosztów życia i osiąganych dochodów. Policz dokładnie, czy będziesz w stanie bez uszczerbku na budżecie domowym spłacać zadłużenie. Jeśli kolejny raz możesz potwierdzić słuszność swojej decyzji, przejdź do kwestii bezpieczeństwa w sieci.

2. Rzetelna firma to podstawa

Kolejną bardzo istotną kwestią jest wybór odpowiedniej firmy pożyczkowej. Poszukaj takiej instytucji, która ma renomę na rynku, jest znana od lat i cieszy się dobrą opinią swoich klientów. Możesz również sprawdzić na stronie internetowej wybranej przez siebie instytucji takie informacje jak wpis do KRS, adres siedziby i przykład reprezentatywny pożyczki. Dzięki tym danym będziesz miał pewność, że pożyczkodawca jest godnym zaufania przedsiębiorcą.

3. Twój komputer i bezpieczne połączenie internetowe

Zanim przystąpisz do wypełniani wniosku, upewnij się, że komputer i łącze internetowe, z którego korzystasz, jest bezpieczne. Pożyczka jest dość poważnym zobowiązaniem zatem utwierdź się, że korzystając z cudzego urządzenia, nie dojdzie do sytuacji, w której ktoś może zapisać twoje dane. Podobnie ma się rzecz z Internetem. Kiedy wypełniasz wniosek o pożyczkę online, nie korzystaj z sieci ogólnodostępnych. Może to spowodować kradzież bardzo ważnych danych osobowych i finansowych.

4. Korzystaj ze stron które posiadają certyfikat SSL

Pomimo tego, że certyfikat SSL brzmi dość enigmatycznie, to jest bardzo szybki i łatwy do wyrycia. Wystarczy, że spojrzysz na pasek adresu danej witryny internetowej. Na samym jego początku powinna znajdować się ikona z zamkniętą kłódką. Jeśli symbol się pojawi, możesz czuć się bezpiecznie i mieć pewność, że twoje dane nie wyciekną.

5. Wejdź w tryb incognito

Tryb incognito, to nic innego jak tryb prywatny, który dostępny jest w niektórych przeglądarkach internetowych. Dzięki niemu możesz odwiedzać strony internetowy bez obaw o zapisanie ich w lokalnej historii przeglądarki oraz bez zapisywania śladu w plikach „cookies”.

6. Pamiętaj o programie antywirusowym

Absolutną podstawą cyberbezpieczeństwa jest posiadanie dobrego programu antywirusowego. Również aktualizacje systemu operacyjnego zwiększą twoje bezpieczeństwo w sieci.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *