ISPRO.pl - Backup w chmurze dla firm – czy warto?

Backup w chmurze dla firm – czy warto?

Odpowiednio zastosowane procesy backupu wpływają na ciągłość prowadzenia firmy oraz są fundamentem bezpieczeństwa każdego biznesu. W trudnych sytuacjach to prawidłowe odtworzenie danych z kopii zapasowej jest na wagę złota i ma wpływ na dalsze losy firmy. Nic więc dziwnego, że backup w chmurze pozwala na bezpieczne przechowywanie danych w sposób wirtualny. Dlaczego warto inwestować w tego typu rozwiązanie dla firm?

Backup firmowych danych

Rozwiązanie jakim jest backup w chmurze polega na tworzeniu kopii zapasowej wszystkich firmowych informacji. Jest to wykonywane na wypadek uszkodzenia bądź utraty wszystkich danych. Posiadanie kopii pozwala bez przeszkód odtworzyć dane, dzięki czemu przedsiębiorstwo ma możliwość dalszego działania. Współcześnie dane uznawane są za największą wartość.

Odpowiedni poziom bezpieczeństwa całej firmowej infrastruktury IT zapewnia tworzenie kopii, jej archiwizacja i odtwarzanie danych. Niedopilnowanie tych procesów może skutkować negatywnymi konsekwencjami takimi jak problem z odtworzeniem danych oraz nieaktualność informacji. Jedynie regularne działania przyniosą właściwe rezultaty. Wyróżnia się trzy typy tworzenia kopii zapasowych. Pierwsza z nich to pełna/podstawowa, która dotyczy wszystkich danych, znajdujących się w chmurze. Efektem jest precyzyjnie utworzona kopia informacji firmowych. Kolejny rodzaj tworzenia kopii to różnicowa – tutaj kopiowaniu podlegają jedynie pliki, w których nastąpiły modyfikacje od ostatniego tworzenia kopii. Przyrostowe kreowanie kopii opiera się jedynie na kopiowaniu tylko i wyłącznie plików, które dopiero co pojawiły się chmurze. Następuje archiwizacja tego, co się pojawiło.

Wiele przedsiębiorstw spotkało się z problemem utraty istotnych, firmowych danych. Wychodząc im naprzeciw na rynku powstało wiele rozwiązań oferujących automatyczne tworzenie kopii. Firmy odchodzą od ręcznych metod tworzenia backupu na rzecz automatyzacji procesu. Sam backup jest wykonywany samodzielnie bez obaw o utratę danych.

Ispro.pl - Backup w chmurze dla firm – czy warto?

Backup w chmurze dla firm – czy warto?

Zalety backupu dla firm

Ogromną zaletą wykonywania backupu w chmurze firmowej jest dostęp do ważnych plików, niezależnie od wykorzystywanego urządzenia. Dzięki synchronizacji wszystkie modyfikacje wprowadzone na jednym ze sprzętów są udostępniane także do innych.

Jest to doskonała opcja dla wielu przedsiębiorstw, wyposażonych w wiele oddziałów, biur czy tych pracujących w trybie zdalnym. Nie trzeba martwić się o zabezpieczenia tak rozległej infrastruktury, wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj chmury, który całościowo zabezpieczy wszystkie lokalizacje.

Ponadto backup nie wymaga inwestycji w dodatkowy sprzęt, co pozytywnie wpłynie na firmowy budżet. Ogromną korzyścią backupu jest również to, że zapewniają dostęp do danych z każdego miejsca na ziemi.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *