e-urząd skarbowy

3 zalety rozliczania PIT przez Internet

Od kilku lat można zauważyć tendencję wzrostu liczby osób, które decydują się na rozliczenie swojego formularza PIT przez internet. Złożenie tej deklaracji jest obowiązkiem każdego podatnika, a tradycyjny sposób wypełniania papierowych druków dla wielu osób wiązał się z koniecznością korzystania z płatnej pomocy księgowych lub doradców podatkowych. Obecnie darmowe programy do rozliczania PIT umożliwiają szybkie i łatwe wypełnienie tej deklaracji. Jakie są ich zalety? Podpowiadamy.

Wypełnij PIT bez wychodzenia z domu

Złożenie deklaracji podatkowej jest obowiązkiem każdego podatnika. Za niedostosowanie się do przepisów grożą surowe kary. Aby ich uniknąć, trzeba przestrzegać też terminów rozliczania PIT. Wiele osób, choć zdaje sobie z tego sprawę, że niedługo upływa termin możliwości składania zeznania podatkowego, to odkłada ten moment na ostatnią chwilę. Często w ostatnich dniach przed tym terminem kolejki w Urzędach Skarbowych są ogromne i wiążą się z koniecznością spędzenia wielu godzin w oczekiwaniu na złożenie deklaracji.

Wypełnienie PIT i złożenie go przez internet jest dużo szybszym sposobem. Można to zrobić bez wychodzenia z domu o dowolnej porze, nawet w godzinach nocnych, ponieważ system działa przez całą dobę w odróżnieniu od urzędów.

ISPRO.pl - 3 zalety rozliczania PIT przez Internet

 

Programy do PIT są darmowe bezpieczne i intuicyjne

Bezpłatny program do PIT umożliwia szybkie rozliczenie swojej deklaracji przez stronę internetową, bez konieczności instalacji specjalnego oprogramowania. Można skorzystać z programu zarówno na tablecie, telefonie jak i komputerze stacjonarnym czy laptopie. Serwisy takie nie tylko są darmowe, ale też bezpieczne. Wykorzystywane są tam certyfikaty SSL, które chronią nasze dane. Programy, które są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Finansów, gwarantują stosowanie odpowiednich, aktualnych formularzy i dostosowanie oprogramowania do obecnych przepisów prawnych.

Programy do PIT są też intuicyjne w obsłudze. Nawet osoby, dla których rozliczenie formularza w formie tradycyjnej było trudne, bez problemu wypełniają deklaracje, dzięki specjalnemu oprogramowaniu, które krok po kroku wskazuje, co należy wpisać do danej rubryki. W razie popełnienia błędu system bezzwłocznie o tym informuje i umożliwia nam poprawę danych.

Oszczędność czasu

Rozliczenie PIT przez internet to duża oszczędność czasu, ponieważ nie musimy wypełniać tradycyjnego druku, który w razie pomyłki należy przepisywać od nowa. Następnie nie trzeba jechać na pocztę lub do Urzędu Skarbowego i czekać w kolejce na wysłanie, lub zaakceptowanie deklaracji. Program do PIT krok po kroku przeprowadza nas w ciągu zaledwie kilku minut przez wszystkie etapy wypełniania druku, wskazuje ewentualne błędy, a na końcu pozwala wysłać formularz wprost do dedykowanego nam Urzędu Skarbowego, generując UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które oznacza, że formularz trafił do odpowiedniej placówki urzędu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *